Niedźwiedź

Reżyseria:  Andrzej Niemirski

Występują:

Katarzyna Kozak

Robert Kowalski

Andrzej Niemirski

Klasyczna komedia wg. Antoniego Czechowa

Arcyśmieszna klasyczna miniatura w jednym akcie. Na scenie widzowie zobaczą cały wachlarz emocji – od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Siła komizmu sytuacji oraz niezwykle barwnych charakterów narysowanych piórem znakomitego dramaturga Antoniego Czechowa są wystarczającym powodem, by obejrzeć to przedstawienie wyreżyserowane przez Andrzeja Niemirskiego.

W spektaklu udział biorą aktorzy Teatru Rampa w Warszawie :

Katarzyna Kozak wcielającą się w rolę właścicielki ziemskiej Helenę Popow,

Robert Kowalski zagra wiernego sługę Łukę,

Andrzej Niemirski wcieli się w postać emerytowanego porucznika Grigorija Smirnowa

Genialne pióro Antoniego Czechowa uwypukla w jego bohaterach szereg naszych ludzkich przywar i wzniosłych doświadczeń, jakim jest np.  miłość. Wady i słabości jego bohaterów nie są jednak powodem oburzenia lecz wręcz sympatii widza, który może obejrzeć siebie w postaciach jak w lustrze – swoje nieraz głęboko ukryte słabości, z których czasami najlepiej zażartować…

Niedźwiedź to zabawna historia o relacjach damsko-męskich. Właścicielka ziemska Helena Popow niedawno pochowała męża i postanowiła do końca życia dochować wierności zmarłemu mężowi. Wszystko zmienia się gdy w jej domu zjawia się Grigorij Smirnow, ziemianin w średnim wieku, który chce odzyskać 1200 rubli, które pożyczył jej mąż. Sytuacja nieco się komplikuje….im dalej tym śmieszniej.

Katarzyna Kozak

Aktorka teatralna i filmowa. W Teatrze Rampa od 1987 roku, od słynnego „Złego zachowania” Andrzeja Strzeleckiego, odciskając swój aktorski ślad w większości przedstawień tej sceny. Jest artystką wszechstronną, kontynuującą rodzinne tradycje począwszy od rodziców, którzy również występowali na deskach Teatru Rampa. Urzeka talentem i urokiem osobistym. Przez lata uwodziła publiczność jako dostojna ale powabna intrygantka Orgonowa w „Nie uchodzi, nie uchodzi czyli damy i huzary” i w tej roli jest zapamiętana najlepiej przez widzów.

Robert Kowalski

W Teatrze Rampa od 2003 roku. Aktor o wielu twarzach, intrygującej barwie głosu o szerokiej skali. Trudno go nie zauważyć na scenie i to nie tylko ze względu na jego słuszną posturę, ale głównie dzięki kreacjom, które tworzy. Wnosi – jak w „Sonacie Kreutzerowskiej” – czar i potęgę męskiej klasy. Ma niezwykłą umiejętność przekazywania pozytywnych emocji i wywoływania uśmiechu. To nie tylko aktorstwo, to dar, którym chętnie dzieli się z widzami. Ma na swoim koncie kilkanaście ról teatralnych, m.in. rolę Jaszy Mazura w „Sztukmistrzu z Lublina” , Mistrza Ceremonii w „Chicago” Freda Ebba i Boba Fosse’a, rolę Fiedki w „Skrzypku na dachu” Josepha Steina z muzyką Jerryego Bocka. Występował także w Teatrze TV m.in. w spektaklach: „Człowiek, który był czwartkiem” Gilberta Keitha Chestertona w reż. Piotra Cieplaka w roli Anarchisty, „Miłość na Madagaskarze” Petera Turriniego w reż. Waldemara Krzystka jako Członek Konsorcjum. Wziął udział w filmach – m.in. zagrał Andżulina w „Marcowych migdałach” w reż. Radosława Piwowarskiego, Magistra w serialu „Świat według Kiepskich” w reż. Okiła Khamidowa i Zalewskiego w serialu „Złotopolscy” w reż. Radosława Piwowarskiego.

Andrzej Niemirski

Aktor Teatru Rampa, ukończył wrocławska PWST. Aktor teatralny i filmowy o niezwykłej plastyczności, umiejętności improwizacji i wrodzonej vis comica. Jego role potrafią zaskakiwać, przestraszyć, bawić do łez… i po prostu wbić w fotel! Znany z serialu „13 Posterunek”, w którym grał rolę insp. Kota, występował również w wielu filmach fabularnych. Znany publiczności z roli Jakuba w serialu „Na Wspólnej” oraz roli Modesta w serialu „Barwy Szczęścia”.

Czas trwania spektaklu: 45 minut

Warunki techniczne:
Scena o wymiarach : dowolna
Plener: tak
Nagłośnienie: do uzgodnienia w zależności od sali
Oświetlenie: do uzgodnienia w zależności od sali
Organizator zapewnia:
Realizację nagłośnienia i oświetlenia zg. z riderem
Opłatę Zaiks
Transport
Nocleg 3 osoby (jeśli będzie konieczny)