Świadectwo

Scenariusz i reżyseria: Leszek Zduń

Występują:

Anna Moskal

Waldemar Barwiński

Leszek Zduń

Maciej Przestrzelski – skrzypce

Wieczór słowno-muzyczny poświęcony pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej z 1940 roku.

Wzruszające spotkanie z historią. Na tle wydarzeń historycznych, które doprowadziły do bezdusznie zaplanowanej i przeprowadzonej akcji likwidowania polskich jeńców wojennych, zostaną przeczytane listy, zarówno samych jeńców, jak i ich najbliższych.

Treść tej korespondencji jest wzruszającym świadectwem miłości, tęsknoty, troski. Po kilku miesiącach od aresztowania listy przestały docierać do adresatów. Początkowe poczucie względnego spokoju, stopniowo przeradzało się w niepokój. Z każdym kolejnym dniem oczekiwania na jakąkolwiek wieść, rosła niepewność. Niestety, potwierdziło się najgorsze…

Leszek Zduń

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser dubbingu. W 1995 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. a dyplom obronił rok później. Jego debiut aktorski przypadł na drugim roku studiów w sztuce „Venezia, Venezia” Giovanni’ego Pampiglione.  W latach 1993-1997 występował na deskach Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie (np. w „Fauście” Jerzego Jarockiego, czy „Ocalonych” Gadi Roll’a), a w latach 1997-2009 Teatru Narodowego  w Warszawie (np. w „Kartotece” Kazimierza Kutza, „Dożywociu” Jana Englerta, czy „Mikołajowej przygodzie w teatrze” swojego autorstwa). Współpracował także z Teatrem Polonia – „Bagdad Café” Krystyny Jandy (2009) i Och-Teatrem – „Zielone zoo” Leszka Bzdyla (2010) oraz podróżował po Polsce ze swoim spektaklem „Kolacja na cztery ręce” (2012), w którym także grał. Wystąpił  w dziewięciu spektaklach Teatru Telewizji np. „Markiz von Keith” (1995), „Skarb ze snu” (1997), „Opowiadania dla dzieci” (2009) oraz siedmiu Teatru Polskiego Radia np. „Salome” (2002), „Gwiazdy i rozgwiazdy”,  „Dlaczego piloci nie jedzą łakoci?” (2010). Najbardziej znany jest z seriali „Rodzina zastępcza” i „Rodzina zastępcza plus”, gdzie grał Kubę, ma na koncie kilka ról w filmach (np. „Wojna żeńsko-męska”, „Noc świętego Mikołaja”), ale dubbing to profesja, w której najbardziej się udziela.

Waldemar Barwiński

Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, absolwent – PWST w Warszawie (1996). Aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie, gościnnie występuje też w innych teatrach warszawskich. W teatrze oficjalnie zadebiutował w 1996 roku rolą Fryderyka Chopina w spektaklu Wokół Chopina Michała Znanieckiego na deskach warszawskiego Teatru Narodowego (Scena Operowa). Dużą popularność przyniosły mu role na małym ekranie (seriale: Sława i chwała, Dom, Plebania, Na dobre i na złe, Anioł Stróż). Wcielił się w postać Pawła Pawika w serialu telewizyjnym Egzamin z życia (2006-2008) oraz mecenasa Barskiego w produkcji TVN-u Majka (2009-2010).

Anna Moskal

Anna Moskal ukończyła warszawską Akademię Teatralną w roku 1998 roku. W tym samym roku zadebiutowała jako aktorka w Teatrze Powszechnym w Warszawie w roli Iriny w „Trzech siostrach” Czechowa w reżyserii Agnieszki Glińskiej i do tej pory jest aktorką tego teatru. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych w swoim teatrze, jak również w Teatrze Współczesnym w Szczecinie oraz udział w spektaklach Teatru TV przygotowywanych przez m.in. Annę Augustynowicz, Agnieszkę Glińską, Jana Englerta czy Macieja Prusa.

Maciej Przestrzelski

W 1994 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. W czasie studiów był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Akademii, z którą koncertował w kraju i za granicą z takimi artystami jak Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Jakowicz, Jean Pierre Rampall, Krzysztof Jabłoński, Piotr Anderszewski. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Współpracował również z orkiestrami: Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Varsovią, Małą Filharmonią, Cameratą Vistulą, dokonał także wielu nagrań. Jest pomysłodawcą i skrzypkiem kwartetu smyczkowego „Fobos” złożonego z członków orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej, z którym koncertował w kraju i nagrywał płyty m.in. dla Krzesimira Dębskiego, Michała Bajora, Jacka Kaczmarskiego, zespołu Myslovitz, Leszka Możdżera czy Piotra Rubika. Współpracuje z kompozytorami młodego pokolenia m.in Maciejem Zielińskim, Pawłem Mykietynem, uczestnicząc w projektach muzyki współczesnej i filmowej. Od roku 2009 jest muzykiem „Amabile Piano Trio”, z którym współtworzy spektakle poetycko-muzyczne, z największymi mistrzami słowa w Polsce.

Czas trwania spektaklu: 50 min.

 

Warunki techniczne:
Scena o wymiarach : dowolna, zaciemniona
Plener: nie
Nagłośnienie: do uzgodnienia w zależności od sali
Oświetlenie: minimum 4 reflektory, filtry kolorowe
Organizator zapewnia:
Realizację nagłośnienia i oświetlenia zg. z riderem
Transport
Nocleg 4 osoby (jeśli będzie taka konieczność)