Za rok o tej samej porze

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Tekst: Bernard Slade

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Sylwester Krupiński

Opracowanie muzyczne: Maciej Makowski

 

OLGA BOŃCZYK

PIOTR GĄSOWSKI

w komedii romantycznej

Za rok o tej samej porze to niezwykle zabawna komedia romantyczna, adaptacja sztuki kanadyjskiego pisarza Bernarda Slade’a w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Spektakl w doborowej obsadzie przedstawia niezwykłą historię kobiety i mężczyzny , w rolach głównych znani aktorzy filmowi, telewizyjni i teatralni Olga Bończyk i Piotr Gąsowski. Zakochują się w sobie podczas przypadkowego spotkania, ale nie mogą być razem. Postanawiają spotykać się raz w roku. Od ponad 20 lat wspólnie spędzają jeden weekend, a pozostałą część roku poświęcają swoim rodzinom.

Sztuka ukazuje ich miłość i przyjaźń, które ani nikogo nie ranią, ani nie są zachłanne. Akcja obejmuje kilka corocznych spotkań, opowiada o wielu latach dość osobliwego związku, w czasie których zmieniają się zarówno sami bohaterowie, jak i otaczający ich świat. Spektakl pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, zabawnych, wzruszających i inteligentnych dialogów, gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie.

Sztuka z 1975 roku od lat nie schodzi z afisza teatrów na całym świecie. Przebojowa komedia nie tylko zyskała sympatię widzów, lecz także spotkała się z pozytywną oceną krytyków. W 1978 roku na podstawie sztuki powstał doskonały a główne role zagrali Alan Alda i Ellen Burstyn.

Recenzje widzów

Spektakl o życiu, miłości i przemijaniu. Znakomity!
Kameralna opowieść o tym, czy miłość może trwać przez całe życie? A może smakuje lepiej, kiedy ma się ją tylko od czasu do czasu? Polecam.
Bończyk i Gąsowski rewelacyjni. Dziękuję!
Bardzo prawdziwe. Można się uśmiechnąć i zastanowić. Warto.

 

Czas trwania spektaklu: 120 minut

Warunki techniczne:
Scena o wymiarach : min. 8 x 6 m
Plener: nie
Nagłośnienie: do uzgodnienia w zależności od sali
Oświetlenie: do uzgodnienia w zależności od sali
Organizator zapewnia:
Realizację nagłośnienia i oświetlenia zg. z riderem
Transport
Nocleg (jeśli będzie konieczny)